INTELIGENTNÉ DOMY

Každému z nás sa občas stáva, že drobné neistoty zaťažujú našu myseľ. Je vypnutý sporák? Je nastavený alarm? Sú deti doma? A čo robia? Domáce úlohy alebo pozerajú televízor? S technológiou inteligentných domov môžete všetky tieto drobné neistoty vymazať zo svojej mysle. V inteligentných domoch sú všetky prístroje a zariadenia prepojené, vďaka čomu medzi sebou neustále komunikujú.

Akákoľvek vec u Vás doma, ktorá je napojená na elektrinu, môže byť pripojená do domácej siete a fungovať pod Vašim velením. S touto jedinečnou technológiou dokážete urobiť svoj život jednoduchším a pohodlnejším, napríklad si môžete nastaviť:

- automatické vysvietenie trasy v prípade nočných návštev toalety alebo kúpeľne,

- priebežné tlmenie a ostrenie svetla podľa dennej doby,

- zablokovanie televízory, aby ho Vaše deti mohli pozerať iba v určitých časoch,

- automatické vykúrenie miestností cez termostat podľa jednotlivých časových zón.

Pohodlie a zvýšený komfort Vám poskytne aj možnosť vypnúť ktorýkoľvek spotrebič vo Vašom dome priamo z postele, či prístup k Vašim obľúbeným filmom z ktoréhokoľvek televízora v dome. Automatizácia rozsvecovania, zhasínania a vykurovania miestností sa pozitívne prejavia aj v podobe šetrenia energií.

Inteligentné domy sľubujú komfortnejší život aj pre starších ľudí, ktorí žijú osamote. Inteligentný dom Vás dokáže upozorniť na čas, kedy si treba vziať liek, či upozorniť nemocnicu v prípade úrazu osoby. Ak už pamäť staršej osoby nefunguje tak, ako v mladých rokoch, inteligentné domy sa dajú naprogramovať, aby automaticky vypli spotrebiče, ktoré osoba zabudla vypnúť.

Ak Vás koncepct inteligentných domov zaujal, neváhajte nás kontaktovať. Radi Vám odpovieme na Vaše otázky, zvážime vaše potreby, navrhneme riešenia a na požiadanie vypracujeme aj cenovú ponuku. Cena inteligentných domov je individuálna a plne závislá od konkrétneho domu a požiadaviek záujemcu.

Tešíme sa na spoluprácu s Vami.
GEJZA SLEZÁK – ELEKTRO SYSTÉMY